امروزه تب وبسايت‌هاي پيش‌بيني و قمار بسيار داغ شده است. از همين رو برخي افراد به فكر راه‌اندازي برند خود مي‌افتند. در اين مطلب به بررسي راه اندازي سايت شرط بندي در ايران پرداختيم. اگر شما نيز چنين قصدي داريد، به اين مقاله‌ احتياج خواهيد داشت. پس آن را از دست ندهيد.
 

تعريف سايت شرط بندي

پيش از پاسخ به امكان يا عدم امكان راه اندازي سايت شرط بندي در ايران، بايد با تعريف آن آشنا شويد. اين موضوع پيوند محكمي با مفهوم قمار دارد و از اين رو بايد ابتدا آن را توضيح داد.

يك بازي وقتي شرط بندي محسوب مي‌شود كه اول از همه در آن برد و باخت وجود داشته باشد. همچنين لازم است بين فرد پيروز و شكست‌خورده پولي به خاطر آن بازي نيز رد و بدل شود.

با توجه به تعريف بالا، وبسايت شرط بندي بستري آنلاين است كه به افراد امكان بازي را ارائه مي‌دهد. اشخاص نيز با شركت در هر كدام از رقابت‌ها يا به برد مي‌رسند و صاحب سود مي‌شوند و يا مبلغ شرط‌بندي را از دست مي‌دهند.

يك سايت شرط بندي چه بازي‌هايي ارائه مي‌دهد؟

نمي‌شود درباره پرسش «آيا مي‌شود در ايران سايت شرط بندي راه اندازي كرد؟» حرف زد و از بازي‌هاي ارائه شده در اين سرويس‌ها چيزي نگفت. معمولا اولين پيشنهادي كه در اين باره به ذهن افراد مي‌رسد، بازي‌هاي كازيينويي است. با اين حال هويت يك قمارخانه آنلاين چيزي بيشتر از آن است. اگر قصد تأسيس چنين وبسايتي داريد مي‌توانيد به كاربران خود اين موارد را ارائه دهيد:

  • پيش‌بيني مسابقات ورزشي: ورزش‌هاي مختلفي وجود دارند كه ميليون‌ها نفر طرفدار آن‌ها هستند. يكي از علائق اين اشخاص نيز شرط‌بندي روي تيم مورد علاقه خودشان است.
  • شرط‌‌‌بندي بازي‌هاي رايانه‌اي: صنعت گيم به قدري توسعه يافته است كه در هرخانه‌اي مي‌توان از آن اثري پيدا كرد. دامنه محبوبيت اين صنعت به مورد قبل محدود نمي‌شود و همچون رقابت‌هاي ورزشي، براي بازي‌هاي مختلف تورنمنت برگزار مي‌گردد. اخيرا نيز افراد شروع به قمار روي اين مسابقات كرده‌اند.
  • كازينو زنده: ممكن است كسي تمايل به بازي‌ با يك برنامه كامپيوتري نداشته باشد. براي جذب اين افراد مي‌توانيد بازي‌هاي مختلف را به صورت آنلاين استريم كنيد.
  • بازي‌هاي كازينويي: آخرين مورد نيز مربوط به گل سرسبد سايت‌هاي شرط‌بندي است. در بخش كازينوي آنلاين مي‌توانيد نسخه آنلاين بازي‌هايي چون انفجار، بلك جك، باكارات و… را عرضه كنيد.

امكان راه اندازي سايت شرط بندي در ايران وجود دارد؟

راه اندازي سايت شرط بندي در ايران از نظر قانوني

پس از خواندن بخش قبل ديگر مي‌دانيد دقيقا قرار است چه كاري انجام دهيد. البته پيش از هر اقدامي يك نكته ديگر را نيز بايد بررسي كنيد؛ از نظر قانوني اجازه چنين كاري را داريد يا خير؟

پس از انقلاب ۱۳۵۷ مبناي حقوقيِ قانون در ايران، به فقه شيعه تغيير يافت. در نتيجه بندها و تبصره‌هاي زيادي دچار تغيير شدند. از آنجايي هم كه طبق نظر مراجع تقليد شر‌ط‌بندي حرام است، اين كار جنبه مجرمانه نيز پيدا كرد.

پس احتمالا خودتان مي‌دانيد «آيا مي‌شود در ايران سايت شرط بندي راه اندازي كرد؟» چه جوابي خواهد داشت. اما بگذاريد قدري عميق‌تر با اين ماجرا آشنا شويد.

نه تنها راه اندازي كازينوي آنلاين در ايران جرم است، بازي كردن در آن نيز مي‌تواند تبعات حقوقي داشته باشد. علاوه بر اين موضوع، طبق ماده ۶۵۴ قانون مدني نيز اگر كسي در شرط‌بندي مالي را ببازد، امكان طرح دعوي و شكايت را نخواهد داشت.

پس اگر دست به تأسيس وبسايت پيش‌بيني و شرط‌‌‌بندي بزنيد، ممكن است به ۳ ماه تا ۲ سال حبس محكوم شويد. در ضمن بايد دو برابر مال تحصيل شده را نيز به دادگاه برگردانيد.

جايگزين‌هاي راه‌اندازي سايت‌ شرط بندي

اينكه نتوانيد كسب‌وكار مورد علاقه خود را راه بيندازيد، مسئله ناراحت‌ كننده‌اي است. با اين حال اگر هنوز هم روي خواسته خود پافشاري داريد، راه‌هاي جايگزيني نيز وجود دارد.

اول از همه شما مي‌توانيد به عنوان واسطه (Affiliate) مشغول كار شويد. وبسايت‌هاي مختلفي هستند كه به شما يك لينك اختصاصي ارائه مي‌دهند. شما نيز مي‌توانيد با استفاده از تبليغات و بازاريابي افراد را به سمت بازي از طريق لينك اختصاصي خود، ترغيب كنيد. هرچه هم افراد بيشتري از طريق شما در آن وبسايت ثبت‌نام كنند، سود شما هم بيشتر خواهد بود‌.

اگر هم مي‌خواهيد برند اختصاصي خود را راه بيندازيد، مي‌توانيد پنل نمايندگي خريداري كنيد. در اين طرح تمام كدها و اسكريپت بازي‌ها به شما ارائه مي‌شود. حالا مي‌توانيد اسم، لوگو و رابط كاربري خودتان را روي اين كدها سوار كنيد‌.

سخن پاياني

مطلب بررسي حقوقي راه اندازي سايت شرط بندي در ايران به پايان رسيد. حالا ديگر با مسائل قانوني پيش رو و راه‌هاي جايگزين اين كار آشنا شديد. البته تصميم‌گيري نهايي با شماست و مي‌توانيد بر اساس شرايط، يكي از گزينه‌هاي پيش روي خود را انتخاب كنيد. به هر حال براي شما آرزوي موفقيت داريم.

البته اگر باز هم سؤالي در ذهن خود داريد، آن را از طريق بخش نظرات با ما در ميان بگذاريد.